tor. 15.10
-
fre. 16.10
2 gæster, 1 værelse
Oversigt
Priser
Anmeldelser
Beliggenhed
Hvornår er det bedst at booke
Tips og ofte stillede spørgsmål
Ophold i nærheden

Oversigt

With a stay at Vienna House Easy by Wyndham Hannover in Hannover (Nordstadt), you'll be within a 15-minute drive of Hannover Fairground and ZAG Arena. This hotel is 0.4 mi (0.6 km) from University of Hannover and 0.9 mi (1.4 km) from Ernst August Galerie. Make yourself at home in one of the 72 guestrooms. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms feature showers with rainfall showerheads and hair dryers. Conveniences include desks and desk chairs, and housekeeping is provided daily. Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. University of Hannover - 0.6 km / 0.4 mi Ernst August Galerie - 1.2 km / 0.8 mi Welfenschloss - 1.3 km / 0.8 mi Kestner Society - 1.3 km / 0.8 mi Georgengarten - 1.3 km / 0.8 mi Wilhelm Busch Museum - 1.6 km / 1 mi Niki-de-Saint-Phalle-Promenade - 1.6 km / 1 mi SpielBank Hannover - 1.7 km / 1 mi Kroepcke - 1.8 km / 1.1 mi Pavillon - 1.8 km / 1.1 mi GOP Variete-Theater Hannover - 1.9 km / 1.2 mi Wasserspiele - 1.9 km / 1.2 mi Brauhaus Ernst August - 2 km / 1.2 mi Galerie Artforum - 2 km / 1.2 mi Ballhof - 2 km / 1.2 mi The nearest major airport is Hannover Airport (HAJ) - 10.5 km / 6.5 mi Featured amenities include a 24-hour front desk, a safe deposit box at the front desk, and an elevator. Self parking (subject to charges) is available onsite. Buffet breakfasts are served on weekdays from 6:30 AM to 10:00 AM and on weekends from 7:00 AM to 11:00 AM for a fee. Fee for buffet breakfast: approximately EUR 14.00 for adults and EUR 8.95 for children Covered self parking fee: EUR 4 per day Pet fee: EUR 15 per pet, per night Service animals are exempt from fees The above list may not be comprehensive. Fees and deposits may not include tax and are subject to change. The property allows pets in specific rooms only and has other pet restrictions (surcharges apply and can be found in the Fees section). Guests can arrange to bring pets by contacting the property directly, using the contact information on the booking confirmation. Cashless payment methods are available for all transactions.
7,7
God
562 anmeldelser

Seneste tilbud på Vienna House Easy By Wyndham Hannover

tor. 15.10
-
fre. 16.10
Tilbud fra
589 kr.
•Billigste pris per nat
Sammenlign priser på Standardværelse, Superior-værelse og 3 tilbud mere på Vienna House Easy By Wyndham Hannover.
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Anmeldelser af Vienna House Easy By Wyndham Hannover

7,7
God
562 verificerede bedømmelser
Fantastisk
222
Meget god
168
God
78
Okay
37
Rimelig
16
Middelmådig
12
Dårlig
29
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Beliggenhed

Weidendamm 2, 30167 Hannover, Niedersachsen

Hvad er der i nærheden?

  • German National Library of Science and Technology0.9 km
  • Hannover Hauptbahnhof1 km
  • Hannover City Centre1.3 km
  • Staatsoper Hannover1.3 km
  • Marktkirche1.4 km
  • Altes Rathaus1.4 km
  • Wilhelm Busch Museum1.6 km
  • Georgengarten1.9 km
  • Neues Rathaus1.9 km
  • Lower Saxony State Museum2.1 km
  • Berggarten2.3 km
  • Sprengel Museum2.3 km

Regler

Indtjekning/udtjekning

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Vigtige oplysninger om Vienna House Easy By Wyndham Hannover

Lavsæson

Højsæson

Gennemsnitlig pris (hverdag)

november
november
1.921 kr.
Billigste måned for overnatning med et gennemsnitligt prisfald på 0%.
Dyreste måned for overnatning med en gennemsnitlig prisstigning på 0%.
Gennemsnitlig pris søn. - tors. over den/de sidste 2 uger.

KAYAKs bedste tips til dit ophold på Vienna House Easy By Wyndham Hannover

  • Den billigste pris, som et værelse på Vienna House Easy By Wyndham Hannover blev booket til via KAYAK i de seneste 2 uger, var 1.921 kr., mens den dyreste var 1.921 kr.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Vienna House Easy By Wyndham Hannover

  • Hvor ligger Vienna House Easy By Wyndham Hannover?

    Vienna House Easy By Wyndham Hannover ligger på Weidendamm 2 i Nord, 1,5 km fra centrum af Hannover. German National Library of Science and Technology er den seværdighed, der ligger tættest på Vienna House Easy By Wyndham Hannover.

  • Hvad er tidspunkterne for check-ind og check-ud på Vienna House Easy By Wyndham Hannover?

    Tidspunkt for check-ind er 15:00, og tidspunkt for check-ud er 12:00 hos Vienna House Easy By Wyndham Hannover.

  • Hvor langt er Vienna House Easy By Wyndham Hannover fra lufthavnen?

    Vienna House Easy By Wyndham Hannover er 8,8 km fra Hannover. Vienna House Easy By Wyndham Hannover er 56,4 km fra Braunschweig.

  • Hvordan finder KAYAK så gode tilbud på Vienna House Easy By Wyndham Hannover?

    KAYAK søger på nettet efter alle ledige værelser på Vienna House Easy By Wyndham Hannover i Hannover og giver dig mulighed for at sammenligne dem, så du kan finde den bedste pris på dit ophold. Mange forskellige rejsesites tilbyder rabatter og tilbud på forskellige tidspunkter for værelser på Vienna House Easy By Wyndham Hannover, og KAYAK viser dig priserne fra et stort udvalg af rejsesites. Det betyder, at du altid kan finde et godt tilbud på Vienna House Easy By Wyndham Hannover.

Hoteller og overnatningssteder i nærheden

3-stjernet hotel
48% billigerePremier Inn Hannover City University8.2 Enestående (2.643 anmeldelser)0,21 kmRestaurant, Bar/lounge, Gratis wi-fi447 kr. og op
2-stjernet hotel
64% billigere
Boxhotel Hannover
7.3 God (2.604 anmeldelser)0,26 kmWiFi, Wi-fi i alle områder, Gratis toiletartikler314 kr. og op
3-stjernet hotel
50% billigere
Hotel Allee 55
7 God (79 anmeldelser)0,31 kmWiFi, Te-/kaffemaskine, Kaffemaskine427 kr. og op
3-stjernet hotel
49% billigereprizeotel Hannover-City8.2 Enestående (6.512 anmeldelser)0,35 kmBar/lounge, Gratis wi-fi, Café442 kr. og op
2-stjernet hotel
64% billigere
Boxhotel Hannover
7.3 God (2.604 anmeldelser)0,26 kmWiFi, Wi-fi i alle områder, Gratis toiletartikler314 kr. og op
2-stjernet hotel
61% billigereHotel Tyros am Weidendamm5.6 Okay (1.227 anmeldelser)0,44 kmRoomservice, Gratis wi-fi, Gratis parkering334 kr. og op
3-stjernet hotel
52% billigereHotel Zentrum Hannover7.3 God (2.107 anmeldelser)0,79 kmRoomservice, Gratis wi-fi, Wi-fi i alle områder410 kr. og op
3-stjernet hotel
50% billigere
Hotel Allee 55
7 God (79 anmeldelser)0,31 kmWiFi, Te-/kaffemaskine, Kaffemaskine427 kr. og op
4-stjernet hotel
2% billigere
Budget by Hotel Savoy Hannover
9 Enestående (85 anmeldelser)0,58 kmBar/lounge, Gratis wi-fi, Fladskærms-tv841 kr. og op
4-stjernet hotel
Hotel Savoy Hannover8.8 Enestående (771 anmeldelser)0,56 kmFitnesscenter, Bar/lounge, Roomservice1.061 kr. og op
4-stjernet hotel
29% billigereNH Hannover8.6 Enestående (1.795 anmeldelser)0,42 kmFitnesscenter, Bar/lounge, Gratis wi-fi607 kr. og op
3-stjernet hotel
49% billigere
Premier Inn Hannover City Centre
8.4 Enestående (816 anmeldelser)0,86 kmBar/lounge, Gratis wi-fi, Kaffemaskine437 kr. og op

Værd at vide

Valuta for pengerne

Afstand til centrum

Den tætteste lufthavn

Afstand til lufthavn

8,0
1,5 km
Hannover
8,8 km