Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

4 stjerner
8,6
Meget god
baseret på 2967 anmeldelser
2.967 anmeldelser
man. 12.10
-
tir. 13.10
2 gæster, 1 værelse
Oversigt
Priser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Hvornår er det bedst at booke
Tips og ofte stillede spørgsmål
Ophold i nærheden

Oversigt

Overnatningsstedet har 3 restauranter, en spa med fuld service og en udendørs pool. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering, gratis transport i området og gratis strandtransport. Andre faciliteter inkluderer 2 barer/lounger, et fitnesscenter og en sauna. Royal Phuket City Hotel har 251 værelser med aircondition og pengeskab samt gratis mineralvand. Hvert værelse er individuelt møbleret og dekoreret. 40-tommers LED-tv med satellitkanalerkanaler. Badeværelserne har badekåber, hjemmesko, designertoiletartikler og bideter. Dette hotel i Phuket har gratis trådløs internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde, kontorstole og telefon. Værelserne kan desuden have hårtørrer og gratis toiletartikler. Der kan anmodes om allergivenligt sengetøj og strygejern/strygebræt. Der tilbydes aftæpning til natten, og rengøring tilbydes dagligt. Udendørs pool og en børnepool findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter en sauna og fitnesscenter. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.
8,6
Meget god
2967 anmeldelser

Seneste tilbud på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

man. 12.10
-
tir. 13.10
Tilbud fra
304 kr.
•Billigste pris per nat
Sammenlign priser på Premier-værelse, Superior-værelse og 36 tilbud mere på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+).
Premier-værelse, ukendt sengetype
304 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
377 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
325 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Dobbeltværelse, 2 x to enkeltsenge
340 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
325 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
363 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Premier-værelse, ukendt sengetype
400 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Premier-værelse, ukendt sengetype
366 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
373 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
373 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
527 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
381 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
663 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
386 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.055 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
410 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
417 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
1.026 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
444 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Premier-værelse, ukendt sengetype
468 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
446 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
464 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
465 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
502 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
983 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Superior-værelse, ukendt sengetype
529 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
1.256 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Gratis parkering

Anmeldelser af Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

8,6
Meget god
2967 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1709
Meget god
573
God
300
Okay
166
Rimelig
84
Middelmådig
57
Dårlig
78
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Beliggenhed

154 Phang-Nga Road, Phuket 83000

Hvad er der i nærheden?

  • Phuket busterminal149 m
  • Phuket gamle bydel0.5 km
  • Phuket Town Night Market0.6 km
  • Robinson Department Store0.6 km
  • Krokodillefarm og havakvarium0.6 km
  • Wat Wichit Sangkaram0.6 km
  • Sino-Portugese Houses0.8 km
  • Baan Chinpracha1.2 km
  • Khaolak Tsunami Memorial1.3 km
  • Saphan Hin Mining Monument1.6 km
  • Phuket Provincial Stadium1.9 km
  • Phuket Saphan Hin Park1.9 km

Regler

Indtjekning/udtjekning

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
Licensnummer: 0835535002278

Vigtige oplysninger om Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

Lavsæson

Højsæson

Gennemsnitlig pris (hverdag)

Gennemsnitlig pris (weekend)

oktober
januar
459 kr.
589 kr.
Billigste måned for overnatning med et gennemsnitligt prisfald på 30%.
Dyreste måned for overnatning med en gennemsnitlig prisstigning på 53%.
Gennemsnitlig pris søn. - tors. over den/de sidste 2 uger.
Gennemsnitlig pris fre. & lør. over den/de sidste 2 uger.

Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

I hvilken måned er priserne billigst på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)?

Den billigste måned at bo på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) er i maj, hvor gennemsnitsprisen er 365 kr. pr. nat. Den dyreste måned er februar til 983 kr. pr. nat.

Hvilken dag er det billigst at booke hos Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)?

Den billigste dag at booke hos Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) er torsdag, med en gennemsnitlig pris på 360 kr. pr. nat. Den dyreste dag er fredag til 753 kr. pr. nat.

Hvor lang tid i forvejen bør man booke Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)?

For at få den bedste pris hos Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) bør du booke omkring 1 uge i forvejen. Det kan spare dig cirka 15% sammenlignet med at booke i sidste øjeblik.

KAYAKs bedste tips til dit ophold på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

  • Hvis du ønsker et billigt værelse på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+), så kunne du overveje et ophold i lavsæsonen. De billigste tilbud finder du generelt i oktober og december.
  • Priserne kan også skifte afhængig af, hvilken ugedag du overnatter. For at få de bedste tilbud på værelser på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+), skal du planlægge dit ophold til en torsdag eller lørdag. Den dyreste dag er normalt fredag.
  • Den billigste pris, som et værelse på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) blev booket til via KAYAK i de seneste 2 uger, var 339 kr., mens den dyreste var 339 kr.
  • Hvor lang tid bør man bo påRoyal Phuket City Hotel (SHA Plus+)? KAYAK-brugere booker normalt værelser her i 3 dage.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)

  • Hvor ligger Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)?

    Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) ligger på 154 Phang-Nga Road i Talat Yai, 0,4 km fra centrum af Phuket. Phuket busterminal er den seværdighed, der ligger tættest på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+).

  • Hvad er tidspunkterne for check-ind og check-ud på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)?

    Tidspunkt for check-ind er 15:00, og tidspunkt for check-ud er 12:00 hos Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+).

  • Tilbyder Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) gratis wi-fi?

    Ja, Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) tilbyder gratis wi-fi.

  • Tilbyder Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) gratis parkering?

    Ja, Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) tilbyder gratis parkering.

  • Hvor langt er Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) fra lufthavnen?

    Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) er 27,5 km fra Phuket. Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) er 69,3 km fra Krabi.

  • Har Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) en pool?

    Ja, Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) har en pool på stedet.

  • Hvordan finder KAYAK så gode tilbud på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+)?

    KAYAK søger på nettet efter alle ledige værelser på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+) i Phuket og giver dig mulighed for at sammenligne dem, så du kan finde den bedste pris på dit ophold. Mange forskellige rejsesites tilbyder rabatter og tilbud på forskellige tidspunkter for værelser på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+), og KAYAK viser dig priserne fra et stort udvalg af rejsesites. Det betyder, at du altid kan finde et godt tilbud på Royal Phuket City Hotel (SHA Plus+).

Hoteller og overnatningssteder i nærheden

2-stjernet hotel
56% billigere
Laoteng Boutique Hotel
8.3 Enestående (18 anmeldelser)0,04 kmWiFi, Gratis parkering, Wi-fi i alle områder148 kr. og op
3-stjernet hotel
53% billigere
Blu Monkey Boutique Phuket Town
8.8 Enestående (479 anmeldelser)0,09 kmRestaurant, Gratis wi-fi, Gratis parkering160 kr. og op
3-stjernet hotel
54% billigereLub Sbuy House Hotel (SHA Plus+)8.2 Enestående (820 anmeldelser)0,09 kmKun voksne, Fitnesscenter, Bar/lounge156 kr. og op
4-stjernet hotel
27% billigereBlu Monkey Hub and Hotel Phuket (SHA Plus+)8.3 Enestående (2.968 anmeldelser)0,12 kmUdendørspool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi247 kr. og op
2-stjernet hotel
72% billigere
Good Breeze Hostel
0,17 km93 kr. og op
2-stjernet hotel
70% billigere
Pera Space Capsule Hotel
8.9 Enestående (210 anmeldelser)0,4 kmWiFi, Gratis toiletartikler100 kr. og op
2-stjernet hotel
66% billigereSleep at Phuket6.6 God (372 anmeldelser)0,32 kmWiFi, Gratis parkering, Wi-fi i alle områder113 kr. og op
3-stjernet hotel
62% billigereLe Hua Hotel8.5 Enestående (1.397 anmeldelser)0,26 kmWiFi, Gratis parkering, Fladskærms-tv127 kr. og op
4-stjernet hotel
Courtyard by Marriott Phuket Town
9 Enestående (1.508 anmeldelser)0,36 kmUdendørspool, Fitnesscenter, Restaurant685 kr. og op
3-stjernet hotel
54% billigere
Lfour phuket
8.9 Enestående (24 anmeldelser)0,25 kmWiFi, Gratis parkering, Wi-fi i alle områder154 kr. og op
2-stjernet hotel
70% billigere
Pera Space Capsule Hotel
8.9 Enestående (210 anmeldelser)0,4 kmWiFi, Gratis toiletartikler100 kr. og op
3-stjernet hotel
53% billigere
Blu Monkey Boutique Phuket Town
8.8 Enestående (479 anmeldelser)0,09 kmRestaurant, Gratis wi-fi, Gratis parkering160 kr. og op

Værd at vide

Afstand til centrum

Den tætteste lufthavn

Afstand til lufthavn

0,4 km
Phuket
27,5 km