Best Western Portland West Beaverton

3 stjerner
7,4
God
baseret på 772 anmeldelser
772 anmeldelser
ons. 28.10
-
tor. 29.10
2 gæster, 1 værelse
Oversigt
Priser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Tips og ofte stillede spørgsmål
Ophold i nærheden

Oversigt

Overnatningsstedet er røgfrit og har en udendørs pool, en restaurant og et fitnesscenter. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, et konferencecenter og et boblebad. Best Western Portland West Beaverton har 142 værelser med aircondition og kaffe-/temaskine samt hårtørrer. Køleskabe og mikrobølgeovne stilles til rådighed. Badeværelserne omfatter en kombination af bruser/badekar og gratis toiletartikler. Der er premium-kabelkanaler-tv. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes telefon. Der er mulighed for gratis lokalopkald (begrænsninger kan forekomme). Rengøring tilbydes dagligt. Udendørs pool og boblebad findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter fitnesscenter. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.
7,4
God
772 anmeldelser

Seneste tilbud på Best Western Portland West Beaverton

ons. 28.10
-
tor. 29.10
Tilbud fra
350 kr.
•Billigste pris per nat
Sammenlign priser på Queen-size-værelse, King-size-værelse og 16 tilbud mere på Best Western Portland West Beaverton.
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
350 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
732 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
492 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
702 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
762 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, ukendt sengetype
728 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
877 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
839 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
936 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
867 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
877 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
1.018 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, 2 store senge
901 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
1.035 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 2 ekstra store senge
1.059 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Best Western Portland West Beaverton

  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference

Anmeldelser af Best Western Portland West Beaverton

7,4
God
772 verificerede bedømmelser
Fantastisk
266
Meget god
113
God
125
Okay
69
Rimelig
96
Middelmådig
28
Dårlig
75
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

8.5
Meget god
Anonym, okt. 2019
Fordele + Perfekt beliggenhed, hvor jeg har brug for at tage hen. Nem adgang. Personalet tager sig altid af mig (især Esther). Restaurant og bar er bekvemt forbundet til hotellet, god mad.
Ulemper - Renligheden af værelset.
9.4
Fantastisk
Anonym, jul. 2018
Fordele + Meget stille. Har været længe om, at jeg har været på et motel i denne stilhed. Store værelser, restauranter i nærheden, nem adgang til de vigtigste motorveje, venligt og hjælpsomt personale.
Ulemper - Umoderne værelse.
10
Fantastisk
Anonym, jun. 2018
Fordele + Dette motel ser ikke fantastisk ud udefra, men værelserne er rummelige, komfortable (fantastiske senge) og rene. Også meget stille - jeg hørte ikke noget udefra under hele mit ophold. Spabadet og den omkringliggende have er et plus. Jeg vil helt sikkert bo der igen.
8.5
Meget god
Hank, okt. 2017
Fordele + Det er lidt ligesom at træde tilbage i tiden. The Shilo er forældet, men stadig solid med meget god indkvartering, god morgenmad og attraktive haver. Sæt ikke dine forventninger højt, og du vil ikke blive skuffet.
Ulemper - Hotellet kunne bruge en seriøs opdatering, der starter med at udskifte deres box-tv.

Beliggenhed

9900 SW Canyon Road, Portland, OR 97225

Hvad er der i nærheden?

  • Oregon Zoo5.2 km
  • Washington Park5.5 km
  • Portland Art Museum7.8 km
  • Multnomah County Library7.9 km
  • Heathman Hotel8 km
  • Portland City Hall8.1 km
  • Pioneer Courthouse Square8.2 km
  • Weather Machine8.2 km
  • North Bank Depot Buildings8.3 km
  • Oregon Museum of Science and Industry8.9 km
  • NW Natural9 km
  • Forest Park9 km

Regler

Indtjekning/udtjekning

Tjek ind når som helst efter 16:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Best Western Portland West Beaverton

I hvilken måned er priserne billigst på Best Western Portland West Beaverton?

Den billigste måned at bo på Best Western Portland West Beaverton er i november, hvor gennemsnitsprisen er 819 kr. pr. nat. Den dyreste måned er juni til 965 kr. pr. nat.

Hvilken dag er det billigst at booke hos Best Western Portland West Beaverton?

Den billigste dag at booke hos Best Western Portland West Beaverton er torsdag, med en gennemsnitlig pris på 732 kr. pr. nat. Den dyreste dag er lørdag til 892 kr. pr. nat.

Hvor lang tid i forvejen bør man booke Best Western Portland West Beaverton?

For at få den bedste pris hos Best Western Portland West Beaverton bør du booke omkring 10 uger i forvejen. Det kan spare dig cirka 48% sammenlignet med at booke i sidste øjeblik.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Best Western Portland West Beaverton

  • Hvor ligger Best Western Portland West Beaverton?

    Best Western Portland West Beaverton ligger på 9900 SW Canyon Road, 8,6 km fra centrum af Portland. Oregon Zoo er den seværdighed, der ligger tættest på Best Western Portland West Beaverton.

  • Hvad er tidspunkterne for check-ind og check-ud på Best Western Portland West Beaverton?

    Tidspunkt for check-ind er 16:00, og tidspunkt for check-ud er 12:00 hos Best Western Portland West Beaverton.

  • Tilbyder Best Western Portland West Beaverton gratis wi-fi?

    Ja, Best Western Portland West Beaverton tilbyder gratis wi-fi.

  • Tilbyder Best Western Portland West Beaverton gratis parkering?

    Ja, Best Western Portland West Beaverton tilbyder gratis parkering.

  • Hvor langt er Best Western Portland West Beaverton fra lufthavnen?

    Best Western Portland West Beaverton er 17,9 km fra Portland. Best Western Portland West Beaverton er 156,9 km fra Eugene.

  • Har Best Western Portland West Beaverton en pool?

    Ja, Best Western Portland West Beaverton har en pool på stedet.

  • Hvordan finder KAYAK så gode tilbud på Best Western Portland West Beaverton?

    KAYAK søger på nettet efter alle ledige værelser på Best Western Portland West Beaverton i Portland og giver dig mulighed for at sammenligne dem, så du kan finde den bedste pris på dit ophold. Mange forskellige rejsesites tilbyder rabatter og tilbud på forskellige tidspunkter for værelser på Best Western Portland West Beaverton, og KAYAK viser dig priserne fra et stort udvalg af rejsesites. Det betyder, at du altid kan finde et godt tilbud på Best Western Portland West Beaverton.

Hoteller og overnatningssteder i nærheden

3-stjernet hotel
TownePlace Suites by Marriott Portland Beaverton
9.1 Enestående (156 anmeldelser)1,25 kmUdendørspool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi1.146 kr. og op
2-stjernet hotel
37% billigereRodeway Inn & Suites Portland West - Beaverton5 Okay (556 anmeldelser)1,67 kmWiFi, Gratis parkering, Kontor og konference502 kr. og op
Feriebolig
Mid-Century Modern Beauty - Movie Theater, Ac!
10 Enestående (2 anmeldelser)0,53 kmUdendørs ildsted, Terrasse/gårdhave, Aircondition2.290 kr. og op
Feriebolig
Gorgeous Portland home in the West Slope neighborhood adjacent to everything!
10 Enestående (1 anmeldelse)0,55 kmTerrasse/gårdhave, Aircondition, sengetøj1.571 kr. og op
2-stjernet hotel
37% billigereRodeway Inn & Suites Portland West - Beaverton5 Okay (556 anmeldelser)1,67 kmWiFi, Gratis parkering, Kontor og konference502 kr. og op
3-stjernet hotel
TownePlace Suites by Marriott Portland Beaverton
9.1 Enestående (156 anmeldelser)1,25 kmUdendørspool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi1.146 kr. og op
Feriebolig
33% billigere
Charming 1-bedroom condo in Beaverton, close to Nike and Intel.
1,99 kmWi-fi, sengetøj533 kr. og op
Feriebolig
22% billigere
Spacious 1-bdr on Canyon Rd. Designated Parking.
10 Enestående (1 anmeldelse)1,27 kmWi-fi, Aircondition, sengetøj620 kr. og op
3-stjernet hotel
TownePlace Suites by Marriott Portland Beaverton
9.1 Enestående (156 anmeldelser)1,25 kmUdendørspool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi1.146 kr. og op
2-stjernet hotel
37% billigereRodeway Inn & Suites Portland West - Beaverton5 Okay (556 anmeldelser)1,67 kmWiFi, Gratis parkering, Kontor og konference502 kr. og op
Feriebolig
Mid-Century Modern Beauty - Movie Theater, Ac!
10 Enestående (2 anmeldelser)0,53 kmUdendørs ildsted, Terrasse/gårdhave, Aircondition2.290 kr. og op
Feriebolig
Gorgeous Portland home in the West Slope neighborhood adjacent to everything!
10 Enestående (1 anmeldelse)0,55 kmTerrasse/gårdhave, Aircondition, sengetøj1.571 kr. og op

Værd at vide

Valuta for pengerne

Afstand til centrum

Den tætteste lufthavn

Afstand til lufthavn

7,8
8,6 km
Portland
17,9 km