Best Western Plus Grant Creek Inn

3 stjerner
9,1
Fantastisk
baseret på 925 anmeldelser
925 anmeldelser
tir. 25.8
-
ons. 26.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
829 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Queen-size-værelse, 2 store senge
829 kr.
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
957 kr.
Queen-size-værelse, 2 store senge
1.005 kr.
Oversigt
Priser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Tips og ofte stillede spørgsmål
Ophold i nærheden

Oversigt

Overnatningsstedet er røgfrit og har en indendørs pool, et fitnesscenter og en sauna. Foruden gratis komplet morgenmad tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer et døgnåbent forretningscenter, et konferencecenter og et boblebad. Best Western Plus Grant Creek Inn har 126 værelser med aircondition og pengeskab samt kaffe-/temaskine. Sengene har topmadras. 55-tommers fladskærms-tv med kabelkanalerkanaler. Køleskabe og mikrobølgeovne stilles til rådighed. Badeværelserne omfatter en kombination af bruser/badekar, gratis toiletartikler og hårtørrer. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde og telefon. Der er mulighed for gratis lokalopkald (begrænsninger kan forekomme). Værelserne kan desuden have strygejern/strygebræt og mørklægningsgardiner. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om allergivenligt sengetøj. Indendørs pool og boblebad findes på stedet. Andre fritidsfaciliteter omfatter en sauna og fitnesscenter. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.
9,1
Fantastisk
925 anmeldelser

Seneste tilbud på Best Western Plus Grant Creek Inn

tir. 25.8
-
ons. 26.8
Queen-size-værelse, 2 store senge
829 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, ukendt sengetype
1.115 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
957 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
1.291 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
1.005 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
1.353 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
1.082 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
1.253 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
1.166 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Executive-værelse, 1 sovesofa
1.513 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
1.174 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
2.246 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
1.253 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
1.328 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
2.070 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, 2 store senge
1.401 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
1.432 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
1.704 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 2 store senge
1.543 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
2.439 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
1.666 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Best Western Plus Grant Creek Inn

  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Allergivenlig
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Restauranter

  • Mikroovn
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Generelt

  • Familieværelser
  • Pejs
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Gratis toiletartikler
  • Opvarmning
  • Aircondition

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Sauna

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus
  • Gratis parkering
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Aktiviteter

  • Ture til vingårde
  • Kasino
  • Snowboarding

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Bad

  • Hårtørrer

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Best Western Plus Grant Creek Inn

9,1
Fantastisk
925 verificerede bedømmelser
Fantastisk
643
Meget god
135
God
66
Okay
23
Rimelig
30
Middelmådig
9
Dårlig
19
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

8.0
Meget god
Anonym, jan. 2017
Fordele + Værelset i sig selv var meget rart til prisen, og personalet var venligt. Men det var det første hotel, jeg nogensinde har været på, der ikke har aircondition - bare central luft. Jeg har brug for en fan om aftenen og var nødt til at gå ned ad gaden og købe en. Det var mit eneste spørgsmål.

Beliggenhed

5280 Grant Creek Road, Missoula, MT 59808-1492

Hvad er der i nærheden?

  • Bayern Brewing Inc.4.6 km
  • Providence St. Patrick Hospital4.9 km
  • St. Francis Xavier Church5.1 km
  • Atlantic Hotel5.3 km
  • Garlington Building5.3 km
  • Palace Hotel5.4 km
  • Gleim Building5.4 km
  • A Carousel for Missoula5.5 km
  • Masonic Lodge5.5 km
  • Florence Hotel5.6 km
  • First Interstate Center5.6 km
  • Wilma Theatre5.7 km

Regler

Indtjekning/udtjekning

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Best Western Plus Grant Creek Inn

I hvilken måned er priserne billigst på Best Western Plus Grant Creek Inn?

Den billigste måned at bo på Best Western Plus Grant Creek Inn er i januar, hvor gennemsnitsprisen er 794 kr. pr. nat. Den dyreste måned er juni til 1.750 kr. pr. nat.

Hvilken dag er det billigst at booke hos Best Western Plus Grant Creek Inn?

Den billigste dag at booke hos Best Western Plus Grant Creek Inn er onsdag, med en gennemsnitlig pris på 1.336 kr. pr. nat. Den dyreste dag er lørdag til 3.235 kr. pr. nat.

Hvor lang tid i forvejen bør man booke Best Western Plus Grant Creek Inn?

For at få den bedste pris hos Best Western Plus Grant Creek Inn bør du booke omkring 12 uger i forvejen. Det kan spare dig cirka 45% sammenlignet med at booke i sidste øjeblik.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Best Western Plus Grant Creek Inn

  • Hvor ligger Best Western Plus Grant Creek Inn?

    Best Western Plus Grant Creek Inn ligger på 5280 Grant Creek Road, 5,4 km fra centrum af Missoula. Bayern Brewing Inc. er den seværdighed, der ligger tættest på Best Western Plus Grant Creek Inn.

  • Hvad er tidspunkterne for check-ind og check-ud på Best Western Plus Grant Creek Inn?

    Tidspunkt for check-ind er 15:00, og tidspunkt for check-ud er 12:00 hos Best Western Plus Grant Creek Inn.

  • Tilbyder Best Western Plus Grant Creek Inn gratis wi-fi?

    Ja, Best Western Plus Grant Creek Inn tilbyder gratis wi-fi.

  • Tilbyder Best Western Plus Grant Creek Inn gratis parkering?

    Ja, Best Western Plus Grant Creek Inn tilbyder gratis parkering.

  • Hvor langt er Best Western Plus Grant Creek Inn fra lufthavnen?

    Best Western Plus Grant Creek Inn er 4,5 km fra Missoula Johnson-Bell Field. Best Western Plus Grant Creek Inn er 156,2 km fra Kalispell Glacier Park.

  • Har Best Western Plus Grant Creek Inn en pool?

    Ja, Best Western Plus Grant Creek Inn har en pool på stedet.

  • Hvordan finder KAYAK så gode tilbud på Best Western Plus Grant Creek Inn?

    KAYAK søger på nettet efter alle ledige værelser på Best Western Plus Grant Creek Inn i Missoula og giver dig mulighed for at sammenligne dem, så du kan finde den bedste pris på dit ophold. Mange forskellige rejsesites tilbyder rabatter og tilbud på forskellige tidspunkter for værelser på Best Western Plus Grant Creek Inn, og KAYAK viser dig priserne fra et stort udvalg af rejsesites. Det betyder, at du altid kan finde et godt tilbud på Best Western Plus Grant Creek Inn.

Hoteller og overnatningssteder i nærheden

3-stjernet hotel
2% billigereLa Quinta Inn by Wyndham Missoula7.3 God (1.238 anmeldelser)0,25 kmIndendørs pool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi1.047 kr. og op
3-stjernet hotel
27% billigereMy Place Hotel - Missoula, MT7.9 God (535 anmeldelser)0,37 kmWiFi, Te-/kaffemaskine, Kaffemaskine788 kr. og op
2-stjernet hotel
32% billigere
Baymont by Wyndham Missoula
7.9 God (269 anmeldelser)0,4 kmFitnesscenter, Gratis wi-fi, Kaffemaskine730 kr. og op
3-stjernet hotel
Homewood Suites by Hilton Missoula9.5 Enestående (120 anmeldelser)0,59 kmIndendørs pool, Fitnesscenter, Te-/kaffemaskine1.105 kr. og op
2-stjernet hotel
55% billigere
Woodspring Suites Missoula
6.3 God (371 anmeldelser)1,49 kmFitnesscenter, Gratis parkering, Fladskærms-tv485 kr. og op
2-stjernet hotel
40% billigere
Livaway Suites Missoula
6.2 God (45 anmeldelser)1,7 kmFitnesscenter, Gratis wi-fi, Gratis parkering646 kr. og op
2-stjernet hotel
33% billigereHoliday Inn Express & Suites Missoula Northwest By IHG8.7 Enestående (436 anmeldelser)1,05 kmIndendørs pool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi724 kr. og op
2-stjernet hotel
32% billigere
Baymont by Wyndham Missoula
7.9 God (269 anmeldelser)0,4 kmFitnesscenter, Gratis wi-fi, Kaffemaskine730 kr. og op
3-stjernet hotel
Homewood Suites by Hilton Missoula9.5 Enestående (120 anmeldelser)0,59 kmIndendørs pool, Fitnesscenter, Te-/kaffemaskine1.105 kr. og op
3-stjernet hotel
1% billigereStaybridge Suites Missoula By IHG9.2 Enestående (727 anmeldelser)1,01 kmIndendørs pool, Fitnesscenter, Roomservice1.059 kr. og op
3-stjernet hotel
15% billigereTownePlace Suites by Marriott Missoula8.9 Enestående (164 anmeldelser)1,36 kmUdendørspool, Fitnesscenter, Kaffemaskine911 kr. og op
2-stjernet hotel
33% billigereHoliday Inn Express & Suites Missoula Northwest By IHG8.7 Enestående (436 anmeldelser)1,05 kmIndendørs pool, Fitnesscenter, Gratis wi-fi724 kr. og op

Værd at vide

Valuta for pengerne

Afstand til centrum

Den tætteste lufthavn

Afstand til lufthavn

8,7
5,4 km
Missoula Johnson-Bell Field
4,5 km