Viajero Salento Hostel

2 stjerner
fre. 10.7
-
lør. 11.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
340 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
340 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
420 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
439 kr.
Oversigt
Priser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Tips og ofte stillede spørgsmål
Ophold i nærheden

Oversigt

Overnatningsstedet har en restaurant, en bar/lounge og en snackbar/deli. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer mikrobølgeovn på fællesareal, concierge-tjenester og vaskeri på stedet. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. Viajero Salento Hostel har 22 værelser med mørklægningsgardiner. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Badeværelserne omfatter bruser. Rengøring tilbydes dagligt. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.
9,3
Fantastisk
3713 anmeldelser

Seneste tilbud på Viajero Salento Hostel

fre. 10.7
-
lør. 11.7
Standardværelse, ukendt sengetype
340 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
420 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
439 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
448 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
574 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Standardværelse, ukendt sengetype
642 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
845 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Priserne er pr. nat, inklusive afgifter, men eksklusive skatter.

Faciliteter på Viajero Salento Hostel

  • Kun voksne
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Internet
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Røgalarmer
  • Bodyshampoo
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande

Aktiviteter

  • Hiking
  • Økoturisme
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Aftenunderholdning
  • Ridning
  • Karaoke

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Kun voksne
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde

Generelt

  • Siddeområde
  • Haveudsigt
  • Skab med lås
  • Bjergudsigt
  • Forhæng
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Udendørs ildsted
  • Picnicområde
  • Have

Restauranter

  • Fælles køkken
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Bad

  • Bruser
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Service og bekvemmelighed

  • Underholdningspersonale
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Soveværelse

  • Sengelampe
  • Stikkontakt nær sengen

Vaskeri

  • Vaskeri

Anmeldelser af Viajero Salento Hostel

9,3
Fantastisk
3713 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2510
Meget god
569
God
383
Okay
106
Rimelig
65
Middelmådig
39
Dårlig
45
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Beliggenhed

Carrera 9 # 7-23, Salento 631020

Hvad er der i nærheden?

  • Cocora valley5 km

Regler

Indtjekning/udtjekning

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
Licensnummer: 39996

Hvornår skal man booke et værelse på Viajero Salento Hostel?

Pris per nat. Priserne er ikke faste og kan variere over tid.
Gennemsnitlig pris pr. nat pr. måned
Gennemsnitlig pris pr. nat

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Viajero Salento Hostel

  • Hvor ligger Viajero Salento Hostel?

    Viajero Salento Hostel ligger på Carrera 9 # 7-23, 0,3 km fra centrum af Salento. Cocora valley er den seværdighed, der ligger tættest på Viajero Salento Hostel.

  • Hvad er tidspunkterne for check-ind og check-ud på Viajero Salento Hostel?

    Tidspunkt for check-ind er 15:00, og tidspunkt for check-ud er 11:00 hos Viajero Salento Hostel.

  • Tilbyder Viajero Salento Hostel gratis wi-fi?

    Ja, Viajero Salento Hostel tilbyder gratis wi-fi.

  • Hvor langt er Viajero Salento Hostel fra lufthavnen?

    Viajero Salento Hostel er 27,3 km fra Pereira Matecana. Viajero Salento Hostel er 29,7 km fra Armenia El Eden.

  • Hvordan finder KAYAK så gode tilbud på Viajero Salento Hostel?

    KAYAK søger på nettet efter alle ledige værelser på Viajero Salento Hostel i Salento og giver dig mulighed for at sammenligne dem, så du kan finde den bedste pris på dit ophold. Mange forskellige rejsesites tilbyder rabatter og tilbud på forskellige tidspunkter for værelser på Viajero Salento Hostel, og KAYAK viser dig priserne fra et stort udvalg af rejsesites. Det betyder, at du altid kan finde et godt tilbud på Viajero Salento Hostel.

Hoteller og overnatningssteder i nærheden

3-stjernet hotel
Hotel Boutique Palmas de Salento
8.5 Enestående (898 anmeldelser)0,04 kmRoomservice, Gratis wi-fi, Kaffemaskine354 kr. og op
farm 1.5 km from Salento, incredible view
0,08 km374 kr. og op
2-stjernet hotel
Hotel Selva Verde
8.9 Enestående (1.121 anmeldelser)0,1 kmRoomservice, Gratis wi-fi387 kr. og op
2-stjernet hotel
17% billigere
Hospedaje Camino Real
8.8 Enestående (429 anmeldelser)0,2 kmWiFi, Gratis parkering, Wi-fi i alle områder289 kr. og op
2-stjernet hotel
17% billigere
Hospedaje Camino Real
8.8 Enestående (429 anmeldelser)0,2 kmWiFi, Gratis parkering, Wi-fi i alle områder289 kr. og op
3-stjernet hotel
Hotel Boutique Palmas de Salento
8.5 Enestående (898 anmeldelser)0,04 kmRoomservice, Gratis wi-fi, Kaffemaskine354 kr. og op
farm 1.5 km from Salento, incredible view
0,08 km374 kr. og op
2-stjernet hotel
Hotel Selva Verde
8.9 Enestående (1.121 anmeldelser)0,1 kmRoomservice, Gratis wi-fi387 kr. og op
2-stjernet hotel
Hotel Selva Verde
8.9 Enestående (1.121 anmeldelser)0,1 kmRoomservice, Gratis wi-fi387 kr. og op
2-stjernet hotel
17% billigere
Hospedaje Camino Real
8.8 Enestående (429 anmeldelser)0,2 kmWiFi, Gratis parkering, Wi-fi i alle områder289 kr. og op
3-stjernet hotel
Hotel Boutique Palmas de Salento
8.5 Enestående (898 anmeldelser)0,04 kmRoomservice, Gratis wi-fi, Kaffemaskine354 kr. og op
farm 1.5 km from Salento, incredible view
0,08 km374 kr. og op

Værd at vide

Valuta for pengerne

Afstand til centrum

Den tætteste lufthavn

Afstand til lufthavn

9,1
0,3 km
Pereira Matecana
27,3 km