Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

4 stjerner
8,8
Meget god
baseret på 4966 anmeldelser
4.966 anmeldelser
tor. 1.10
-
fre. 2.10
2 gæster, 1 værelse
Oversigt
Priser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed
Hvornår er det bedst at booke
Tips og ofte stillede spørgsmål
Ophold i nærheden

Oversigt

Overnatningsstedet er røgfrit og har et døgnåbent forretningscenter, et forretningscenter og concierge-tjenester. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeservice, vaskeri på stedet og en døgnåben reception. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels har 70 værelser med aircondition og pengeskab samt hårtørrer. LCD-tv findes på værelserne. Badeværelserne omfatter badekar eller bruser og gratis toiletartikler. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Der kan anmodes om strygejern/strygebræt, udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Rengøring tilbydes dagligt.
8,8
Meget god
4966 anmeldelser

Seneste tilbud på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

tor. 1.10
-
fre. 2.10
Tilbud fra
563 kr.
•Billigste pris per nat
Sammenlign priser på Standardværelse, Superior-værelse og 30 tilbud mere på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels.
Standardværelse, ukendt sengetype
563 kr.
pr. nat inkl. moms
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.550 kr.
pr. nat inkl. moms
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
572 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
791 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
586 kr.
pr. nat inkl. moms
Executive-værelse, ukendt sengetype
985 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
599 kr.
pr. nat inkl. moms
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.130 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
623 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
629 kr.
pr. nat inkl. moms
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
664 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
692 kr.
pr. nat inkl. moms
Superior-værelse, ukendt sengetype
886 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
805 kr.
pr. nat inkl. moms
Executive-værelse, ukendt sengetype
828 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
823 kr.
pr. nat inkl. moms
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.402 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
844 kr.
pr. nat inkl. moms
Superior-værelse, ukendt sengetype
853 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
1.007 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
884 kr.
pr. nat inkl. moms
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
1.141 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
943 kr.
pr. nat inkl. moms
Standardværelse, ukendt sengetype
1.082 kr.
pr. nat inkl. moms
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Anmeldelser af Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

8,8
Meget god
4966 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2768
Meget god
1169
God
630
Okay
172
Rimelig
132
Middelmådig
38
Dårlig
57
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

8.2
Meget god
John, okt. 2018
Fordele + Fantastisk beliggenhed lige ved gågaden "Mall", en blok fra det centrale marked og en blok fra Donau. Værelserne er rene og velindrettede. Personalet kunne ikke være mere venlige eller mere hjælpsomme. God morgenmad inkluderet.
Ulemper - Typisk europæisk hotelværelse lille med gigantiske lofter, små elevatorer, men moderne.

Beliggenhed

Vaci Utca 83, Budapest 1056

Hvad er der i nærheden?

  • Vaci Utca398 m
  • Magyar Nemzeti Múzeum0.5 km
  • Gellért Termiske Bade og Swimmingpool0.6 km
  • Gellért Hegy0.8 km
  • Den Store Synagoge0.9 km
  • Budapest City Centre1.3 km
  • Andrassy ut1.3 km
  • Szent - Istvan Basilika1.4 km
  • Buda Castle1.5 km
  • Kædebroen1.6 km
  • Szechenyi-kædebroen1.6 km
  • Den ungarske Statsopera1.7 km

Regler

Indtjekning/udtjekning

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
Licensnummer: SZ19000101

Vigtige oplysninger om Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

Lavsæson

Højsæson

Gennemsnitlig pris (hverdag)

Gennemsnitlig pris (weekend)

januar
juli
1.029 kr.
1.061 kr.
Billigste måned for overnatning med et gennemsnitligt prisfald på 36%.
Dyreste måned for overnatning med en gennemsnitlig prisstigning på 41%.
Gennemsnitlig pris søn. - tors. over den/de sidste 2 uger.
Gennemsnitlig pris fre. & lør. over den/de sidste 2 uger.

Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

I hvilken måned er priserne billigst på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels?

Den billigste måned at bo på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels er i januar, hvor gennemsnitsprisen er 637 kr. pr. nat. Den dyreste måned er maj til 1.524 kr. pr. nat.

Hvilken dag er det billigst at booke hos Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels?

Den billigste dag at booke hos Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels er mandag, med en gennemsnitlig pris på 887 kr. pr. nat. Den dyreste dag er onsdag til 1.255 kr. pr. nat.

Hvor lang tid i forvejen bør man booke Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels?

For at få den bedste pris hos Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels bør du booke omkring 9 uger i forvejen. Det kan spare dig cirka 32% sammenlignet med at booke i sidste øjeblik.

KAYAKs bedste tips til dit ophold på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

  • Hvis du ønsker et billigt værelse på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels, så kunne du overveje et ophold i lavsæsonen. De billigste tilbud finder du generelt i januar og juni.
  • Priserne kan også skifte afhængig af, hvilken ugedag du overnatter. For at få de bedste tilbud på værelser på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels, skal du planlægge dit ophold til en mandag eller fredag. Den dyreste dag er normalt onsdag.
  • Den billigste pris, som et værelse på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels blev booket til via KAYAK i de seneste 2 uger, var 1.018 kr., mens den dyreste var 1.255 kr.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels

  • Hvor ligger Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels?

    Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels ligger på Vaci Utca 83 i Belváros-Lipótváros (5. distrikt), 1,1 km fra centrum af Budapest. Vaci Utca er den seværdighed, der ligger tættest på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels.

  • Hvad er tidspunkterne for check-ind og check-ud på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels?

    Tidspunkt for check-ind er 14:00, og tidspunkt for check-ud er 11:00 hos Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels.

  • Tilbyder Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels gratis wi-fi?

    Ja, Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels tilbyder gratis wi-fi.

  • Hvor langt er Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels fra lufthavnen?

    Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels er 16 km fra Budapest Ferenc Liszt. Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels er 148,1 km fra Miskolc.

  • Hvordan finder KAYAK så gode tilbud på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels?

    KAYAK søger på nettet efter alle ledige værelser på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels i Budapest og giver dig mulighed for at sammenligne dem, så du kan finde den bedste pris på dit ophold. Mange forskellige rejsesites tilbyder rabatter og tilbud på forskellige tidspunkter for værelser på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels, og KAYAK viser dig priserne fra et stort udvalg af rejsesites. Det betyder, at du altid kan finde et godt tilbud på Estilo Hotel by Mellow Mood Hotels.

Hoteller og overnatningssteder i nærheden

4-stjernet hotel
36% billigere
Walk Inn Vaci 78
8.5 Enestående (1.944 anmeldelser)0,04 kmWiFi, Te-/kaffemaskine, Wi-fi i alle områder426 kr. og op
4-stjernet hotel
Chloe Hotel Budapest
8.8 Enestående (156 anmeldelser)0,05 kmBar/lounge, Gratis wi-fi, Te-/kaffemaskine711 kr. og op
3-stjernet hotel
42% billigereOld Monarchia Hotel5.2 Okay (647 anmeldelser)0,05 km388 kr. og op
4-stjernet hotel
10% billigereCharm Hotel Budapest9 Enestående (3.099 anmeldelser)0,06 kmBar/lounge, Roomservice, Gratis wi-fi600 kr. og op
3-stjernet hotel
71% billigere
Budapest River Hotel
5.8 Okay (178 anmeldelser)0,06 km191 kr. og op
3-stjernet hotel
42% billigereOld Monarchia Hotel5.2 Okay (647 anmeldelser)0,05 km388 kr. og op
4-stjernet hotel
36% billigere
Walk Inn Vaci 78
8.5 Enestående (1.944 anmeldelser)0,04 kmWiFi, Te-/kaffemaskine, Wi-fi i alle områder426 kr. og op
4-stjernet hotel
15% billigereBohem Art Hotel9 Enestående (5.508 anmeldelser)0,13 kmRestaurant, Bar/lounge, Gratis wi-fi566 kr. og op
4-stjernet hotel
Sophia Palace Hotel Budapest
9.5 Enestående (91 anmeldelser)0,09 kmWiFi, Te-/kaffemaskine, Kaffemaskine809 kr. og op
4-stjernet hotel
Lion Premium
9.1 Enestående (679 anmeldelser)0,14 kmWiFi6.459 kr. og op
4-stjernet hotel
10% billigereCharm Hotel Budapest9 Enestående (3.099 anmeldelser)0,06 kmBar/lounge, Roomservice, Gratis wi-fi600 kr. og op
4-stjernet hotel
15% billigereBohem Art Hotel9 Enestående (5.508 anmeldelser)0,13 kmRestaurant, Bar/lounge, Gratis wi-fi566 kr. og op

Værd at vide

Afstand til centrum

Den tætteste lufthavn

Afstand til lufthavn

1,1 km
Budapest Ferenc Liszt
16,0 km