Lad KAYAK klare søgningen
Parc de la Ligue Arabe er en af de mest populære seværdigheder i Casablanca, så mange rejsende vil gerne bo i nærheden. Hotel Majestic og Hotel Imperial Casablanca anbefales som hoteller på KAYAK og ligger inden for gåafstand.
KAYAK-brugere har fundet dobbeltværelser i nærheden af Parc de la Ligue Arabe for helt ned til 106 kr. i de seneste 3 dage. Gennemsnitsprisen er 180 kr..
I løbet af de sidste 3 timer har vores bruges fundet hoteller i nærheden af Parc de la Ligue Arabe til i nat for helt ned til 204 kr.. Brugerne har også fundet 3-stjernede hoteller fra 222 kr. og 4-stjernede hoteller fra 204 kr..
I de sidste 72 timer har vores brugere fundet hoteller tæt på Parc de la Ligue Arabe til denne weekend for helt ned til 204 kr. pr. nat. Brugerne har også fundet 3-stjernede hoteller fra 223 kr. og 4-stjernede hoteller fra 204 kr..
Hvis du er på udkig efter et romantisk ophold i Parc de la Ligue Arabe, kan Kenzi Tower Hotel, Melliber Appart Hotel og Sofitel Casablanca Tour Blanche anbefales.
Hvis du rejser til Casablanca med hele familien, giver det god mening at bo i nærheden af Parc de la Ligue Arabe. Suite Hotel Casa Diamond, Hotel Imperial Casablanca og Radisson Blu Hotel Casablanca City Center er anbefalelsesværdige familievenlige hoteller.
Hoteller er sikre miljøer for rejsende, så længe de korrekt implementerer sanitære forholdsregler som reaktion på coronavirus (COVID-19). Vi anbefaler dog at tage kontakt til de lokale myndigheder vedrørende sikkerhedsprocedurer for hoteller i Parc de la Ligue Arabe. Du kan finde flere gode råd på vores informationsside om, hvad du skal vide om coronavirus (COVID-19) og rejser.