Lad KAYAK klare søgningen
Lavsæson | januar |
---|---|
Højsæson | september |
Gennemsnitlig pris (hverdag) | 795 kr. |
Gennemsnitlig pris (weekend) | 737 kr. |
Hoteller er sikre miljøer for rejsende, så længe de korrekt implementerer sanitære forholdsregler som reaktion på coronavirus (COVID-19). Vi anbefaler dog at tage kontakt til de lokale myndigheder vedrørende sikkerhedsprocedurer for hoteller i Manila.
Baseret på hotelsøgninger på KAYAK, er Quezon City det mest populære sted (46% ud af i alt Manila søgninger). De næst mest populære destinationer er Manila (31%) og Pasay (13%). Søgning efter hoteller i Makati (10%) er også populære.
KAYAK-brugere har fundet dobbeltværelser i Manila for helt ned til 44 kr. (Manila) i løbet af de sidste 3 dage. Gennemsnitsprisen er 590 kr..
Inden for de sidste 72 timer har brugere fundet Manila-hoteller for i nat for helt ned til 82 kr. (Quezon City).Brugere har også fundet 3-stjernede-hoteller fra 82 kr. (Quezon City) og 4-stjernede+-hoteller fra 179 kr. (Quezon City).